In ce sistem sa construiesc? Clasic (beton si zidarie), lemn sau mai nou cu cofrajele termoizolante Amvic?

buna seara. as dorii sa aflu cateva detalii despre ce tipuri de blocuri ceramice sa folosesc la zidarie. am inceput constructia unei case si am ajuns la cota 0. Multi mesteri inclusiv cel cu care lucrez (si care este un meserias foarte bun) imi recomanda cea de Zalau CERACOM 29 AR care este pentru zidarie portanta. Pe de alta parte in proiectul meu sunt prevazute centuri armate de beton si stalpi armati. In acest caz nu se poate sa folosesc la zidarie blocuri ceramice care nu sunt pentru zidarie portanta ( asa zisa light ). Care este diferenta daca intai zidesc caramizile si apoi torn centurile de beton armat si stalpii sau se face cadrul de beton din stalpi si grinzi si dupa aia umplu cu zidarie?ce parere aveti de marca de caramizi de la Oradea POROTON
salut.pentru detalii sunama la 0754808111 am construit si in austria case la cheie,daca te intereseaza instalatii electrice,sanitare,mobilier la comanda,orice pot sa fac.am si experienta de peste 20 de ani si facultate in domeniu
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.