Impermeabilizare pereti beci

Buna ziua. Am construit la parterul unui bloc un balcon si dedesubt un beci. La o ploaie puternica am observat ca la imbinarea dintr-e peretele beciului si bloc se scurg pe perete picaturi de apa, si este o umezeala de 15 cm latime si 30 inaltime si o alta la imbinarea peretelui cu pardoseala tot betonata. Va rog sa-mi spuneti ce pot folosi pentru a impermeabiliza peretii si a etansa gaurile, pe interior . In beton nu am folosit nimic pentru impermeabilizare, grosimea peretilor este de 15 cm. Multumesc
Stimate domn, Pentru hidroizolarea suprafetelor de beton, in cazul dumneavoastra, puteti folosi doar RADMYX Readymade din care prin variatia cantitatii de apa obtineti RADMYX Mortar si RADMYX Slurry (pasta). Cu RADMYX Mortar veti repara to ce inseamna fisuri, goluri , segregari si rosturi iar cu RADMYX Slurry veti hidroizola intreaga suprafata. In atasament veti gasi documnetatia necesara iar daca aveti intrebari suplimentare va rog sa ma contactati telefonic la 0722 30 80 69. Cu stima, ing Marian DOBRE
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.