Bilka. Buna ziua Am și eu o întrebare.O firma mi a înlocuit țigla cu tabla de pe acoperis.Nu au dat decit țigla jos raminind șipcile vechi peste care au bătut altele noi,peste care au pus o folie de

Buna ziua Am și eu o întrebare.O firma mi a înlocuit țigla cu tabla de pe acoperis.Nu au dat decit țiglă jos raminind șipcile vechi peste care au bătut altele noi,peste care au pus o folie de difuzie o data cu tabla.Toate materialele au fost de la Bilka.Vreau sa va rog sa mi spuneți dacă e bine cum au făcut și dacă o să am probleme pe viitor.multumesc
Buna ziua! In absenta unor fotografii care sa prezinte la nivel de detaliu lucrarrile executate, nu putem decat sa va raspundem urmatoarele: - tabla tip tigla este o invelitoare autoportanta pentru acoperisuri cu panta. In situatia in care sarpanta nu are astereala, peste structura sarpantei trebuia montata o folie anticondens/difuzie peste care urmeaza o structura de sipci+contrasipci pe care se reazama si de care se fixeaza sistemul de invelitoare tip tigla metalica. - structura de sipci+contrasipci asigura spatiul necesar pentru ventilarea intradosului sistemului de invelitoare. Prin ventilare eficienta se previne acumularea excesului de caldura si umiditate (condens) in acoperis; caldura si umiditatea fiind inamicii numarul 1 pentru functionalitatea, durabilitatea si exploatarea in conditii de maxim confort a acoperisului. Va recomand sa contactati producatorul pentru mai multe explicatii. Cu stima, echipa IKO Sales - acoperisuri rezidentiale - divizia sindrile bituminoase
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.