Am o casa construita de tatal meu cand era tanar. Casa este frumoasa, cu etaj, tot ce ii trebuie, dar intra apa in beci mereu; cat ma costa sa rezolv ...

Am o casa construita de tatal meu cand era tanar. Casa este frumoasa, cu etaj, tot ce ii trebuie, dar intra apa in beci mereu; cat ma costa sa rezolv problema asa cum s-a prezentat la inceputul topicului?
Daca sunteti din Bucuresti, va putem ajuta cu colectarea si canalizarea apei pluviale, eventual drenarea apei din sol, bineinteles dupa o vizita de evaluare. office@termone.ro
O problema ce trebuie rezolvata tine de ciotirne sa nu aiva scurgeri apropiate de fundatie,apoi izolarea fundatiei din exterior eventual facut sant si drenaj(bolovani in sant )peste acestia puneti o folie sanatoasa si apoi pamint .Eu am avut aceeasi problema la o pivnita n-am facut nimic din ce am spus pina acum din comoditate dar am tencuit interiorul pivnitei cu ciment amestecat cu apa de sticla .Reteta este data pe recipient .Eu nu am respectat-o am pus aproape dublu si am folosit doar ciment nu mortar.in zona in care am izolat era apa asa de mare ca am pus dale dar si acestea sau imbibat .Dupa izolare nu am apa deloc peretele prezinta urme de igrasie la un nivel de 1 m,innainte era 0. Intentionez sa mai fac inca o data operatia dupa care sa plachez cu faianta.Daca mai pot.
Asta se intimpla cind facem ceva in necunostinta de cauza//////// Sapati pe linga fundatie pina la subfundare(nu sapati de la un capat la altul)luati zmoala topitio si faceti izolatie apoi lipiti la flacara ardezie sau carton dupa posibilitati luati plasa de buzau de 0,4 mm aplicatio peste izolatie si faceti tencuiala pe sapa numai nisip cu ciment A-ti terminat la exterior OK apucativa de interior cu ce material doriti nu mai conteaza puneti si hirtie ca nu mai aveti umezeala ASTA E UN SFAT GRATUIT CARE LAM FOLOSIT LA TOATE CASELE CARE AU LOCUINTA LA SUBSOL
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.