Acoperis tigla metalica Caretta Constanta - SC. EUROTIGLA SRL

Acoperis tigla metalica Caretta Constanta - SC. EUROTIGLA SRL Am fost foarte dezamagita de " oferta" acestei firme, brand national. Sa nu va lasati momiti de oferta generoasa, daca nu ati montat niciodata acoperis vorbiti cu un constructor, sa va faca acesta necesarul, ulterior cand vine reprezentantul sa masoare acoperisul , il puneti sa va semneze in 2 exemplare faptul ca acoperisul este realizat la data efectuarii masuratorilor. Dupa ce primiti oferta, de ex. La Caretta mi-a comunicat pretul verbal, nu oameni buni, cereti oferta scrisa care sa contina toate elementele necesare acoperisului dvs, si in cunostinta de cauza sa achitati. Eu am luat teapa, pe romaneste, de la aceasta firma, aveti mare grija cand luati marfa de la Caretta! Va recomanda o persoana pagubita. Dupa ce am luat marfa am constatat ca imi mai trebuie tigla metalica, sort, jgheaburi, carlig, etc, care au umflat factura si a ajuns la acelasi pret pe care l-a oferit firma concurenta!!! Mare atentie, sunt foarte smecheri, va ofera marfa insuficienta si deoarece accesoriile nu se potrivesc de la un sistem la altul mizeaza pe faptul ca vei fi nevoit sa apelezi la ei in continuu... Pretul ajunge la un nivel chiar mai mare decat cel pe care l-am solicitat de la dedeman - tigla lindab cu reducere 20%!
O parte mica din vina o purtati si dumneavoastra ...trebuia sa cantariti bine orice oferta,mai ales ca un acoperis nu se face pentru 1-2 ani .. O vorba din batrani spune ca ce este scris e sfant ,ce e vorba , e vant ... acum dvs trageti concluziile.Sanatate si toate cele bune
S-a rezolvat ceva intre timp cu ,,furnizorul`` de materiale ptr invelitori ???
Stimata doamna, Ne pare rau pentru neintelegerile care s-au ivit, dar nu din vina noastra. Am realizat masuratorile, la cererea dvs, si v-am facut o oferta scrisa conform acelor masuratori. Dumneavoastra ati modificat apoi planul acoperisului, fara a ne anunta, si de acolo diferenta de tabla si accesorii suplimentare, in valoare de 700 de lei, pe care dumneavoastra oricum nu ni i-ati platit, deci nu ati fost pagubita in nici un fel. Suntem o firma serioasa, cu o baza de clienti foarte mare si facem tot posibilul ca toti sa fie multumiti, si sa ne recomande cu incredere!
nu stiu cum a reusit doamna cu ''paguba '' de la Constanta sa nu platesca cei 700 lei dar eu am platit pana la ultimul cent la livrarea marfi pt ca altfel nu se facea nu-i asa ori gresesc?
da,cand nu esti in cunostinta de cauza trebuie sa apelezi la un expert este adevarat !!!eu lucrez in acest moment cu aceeasi firma si nu am nici cea mai mica problema,ba chiar sunt ffff.multumit din punct de vedere calitativ si tehnica de asamblare a acestei tigle metalice.aici trebuie sa sti un pic de matematica pentru calculul a trei ''surcele ''de suprafete mai ales ca ei au si un simulator cu care poti calcula aprox.cantitatile necesare-eu am calculat cu o eroare de 2.5 mp in plus dar la masuratoarea finala am rezolvat totul.asa ca deschideti ochii mari cand doriti sa cumparati ceva!!!!!!
si dvs domnule Marin ati cautat aceasta discutie express sa raspundeti si sa spalati greseala ... toata lumea gresim in acest domeniu
In constructii tot timpul pot aparea greseli, dar nu si cand construiesti o casa, mai ales la partea de acoperis
Linkuri
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.