Peretii sunt ok,sunt izolati cu polistiren pe un zid de piatra si finisat cu beton/problema e jos,am facut o sapa sin beton,am izolat cu carton si...

Peretii sunt ok,sunt izolati cu polistiren pe un zid de piatra si finisat cu beton/problema e jos,am facut o sapa sin beton,am izolat cu carton si acum de 2 ani am pus gresie si apare apa nu f multa dar nu-i ok,daca pun pat si saltea se umezeste si las geamul deschis zi si noapte s-a uscat si cu ploiele acelea a transpirat si in hol masina de spalar ,oglinda,usa si gresia si nu-mi place nu stiu ce sa mai fac,daca stiti ce sa fac sa-mi dati un sfat,sunt ultima casa pe strada chiar langa padure,peretele pe exterior nu are nimic e uscat da in sopru de lemne e cu pavele de beton,daca stiti ce sa fac sa scap de umezeala,va rog f frumos!
În primul rând este vorba despre sănătatea dumneavoastră și despre a vă proteja și prezerva integritatea corporală. Locuind într-o casă în care igrasia apare tot timpul, impune cu desăvârșire luarea de măsuri urgente. Un aer umed și virusat este un aer care afectează în timp plămânii. Sunt persoane care au alergie la orice tip de mucegai. Aspectul casei dumneavoastră devine unul bolnăvicios și umed. Un dezumidificator poate să transforme orice locație umedă într-o încăpere în care puteți să locuiți nestingheriți. Utilizarea unui dezumidificator vă va asigura de eliminarea umezelii din casă. Dezumidificatorul poate să fie folosit în camere, holuri, beciuri, garaje, spații de depozitare, biblioteci, arhive și orice spațiu închiscare conține prea multă umezeală. Cu o capacitate de dezumidificare de 10-45 l pe zi, un dezumidificator este util datorită timpului scurt în care elimină umezeala. Un timp scurt de funcționare înseamnă totodată și un consum mic de energie, respectiv un cost de funcționare redus. Aspectul său ergonomic nu strică ambientul casei dumneavoastră, ceea ce înseamnă că puteți să îi găsiți o poziție care să îl facă să pară parte din cameră. Odată cu dispariția umezelii, vor dispărea de asemenea și musafirii nepoftiți, cum sunt țânțarii sau alte insecte. Dezumidificatoarele funcționează cu un consum electric redus. http://www.euro-pc.ro/dezumidificatoare
Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.