Gaboint

Membru din: 02-07-2013   |   Nivel: ★★

    16 posturi

     1 - 16 din 16 posturi
    Scris la data: 09 Sep 2013, 17:07
    Da, chiar buna intrebare. Si eu sunt curios sa aflu daca se poate restaura tigla. Poate stie cineva ceva despre asta?
    Scris la data: 23 Aug 2013, 17:02
    Buna ziua, este foarte interesant modelul de pavaj Pietra. La ce pret ajunge m patrat?
    Scris la data: 20 Aug 2013, 16:30
    Salut, usa este din metal, iar folia care o acopera seamana cu o vopsea care incepe sa se exfolieze.
    Scris la data: 01 Aug 2013, 17:08
    Salutare, locuiesc la casa, iar usa de la exterior a capatat un aspect foarte urat (vezi foto atasate), in sensul ca folia s-a deteriorat si incepe sa se cojeasca. Nici nu stiu daca are 2 ani de cand am montat-o. Cunoaste cineva vreo metoda pentru reconditionarea acesteia sau cel putin o solutie provizorie, pana reusesc sa cumpar alta?
    Fisiere atasate
    Scris la data: 30 Jul 2013, 16:02
    Buna ziua, se mai pot face inscrieri in concurs? foarte haios fotoliul, se poate achizitiona si in afara concursului? va multumesc
    Scris la data: 30 Jul 2013, 15:45
    Salut, din pacate nu iti pot spune exact de unde se pot achizitiona acele suporturi, insa am dat un search pe google si am gasit cateva site-uri care vand asa ceva. Am gasit o gama mai variata pe http://www.shopmania.ro/biciclete-si-accesorii/q-suport-bicicleta-perete sau alte cateva idei foarte ingenioase (cu toate detaliile necesare) pe http://www.gabrielsolomon.ro/cum-sa-depozitezi-bicicleta-in-apartament/. Bafta, sa-ti fie de folos.
    Scris la data: 29 Jul 2013, 17:01
    Buna ziua, va rog sa ma ajutati si sa-mi spuneti daca stiti, cum as putea repara o gaura in perete din gips-carton? spartura e putin mai mare decat o moneda de 50 de bani. Se poate repara fara sa ramana urme vizibile? Va multumesc!
    Scris la data: 25 Jul 2013, 17:05
    Salut, in foto atasate gasesti cateva idei de depozitare a bicicletei, unele dintre ele sunt chiar haioase (mie mi-a placut ideea cu incadrarea bicicletei in rama de tablou). Ai putea amenaja un sistem de prindere si depozitare a bicicletei pe perete, fix deasupra patului sau de ce nu, pe tavan. Daca alegi un sistem de prindere pe perete, ai grija sa fie solid si mai ales sigur.
    Fisiere atasate
    Scris la data: 16 Jul 2013, 16:55
    Salutare, sunt cateva zgarieturi mai fine si una mai adanca. Voi incerca cu kitul despre care mi-ai spus. Ai idee unde il pot gasi si cam cat m-ar costa? zilele aste am mai observat si cateva umflaturi mici in parchet, ca si cum ar fi picurat apa pe el. Banuiesc ca in privinta asta nu mai pot sa fac nimic. merci
    Scris la data: 12 Jul 2013, 12:41
    De 15 ani are o astfel de pardoseala? inseamna ca sunt foarte rezistente in timp. Eu ma gandeam ca este ceva mai nou aparuta pe piata :) As vrea stiu cum se comporta la zgarieturi? va intreb fiindca am o pisica si ma intereseaza acest aspect. In ceea ce priveste decolorarea acesteia, nu exista si solutii de tratare, ceva? poate un lac? multumesc
    Scris la data: 11 Jul 2013, 16:54
    Salut! Am aflat de curand ca exista si acest tip de pardoseala, dar pana acum nu am avut ocazia sa vad pe nicaieri. A avut cineva de-a face cu o astfel de pardoseala? cam care ar fi avantajele acesteia, dar mai ales dezavantajele? s-ar potrivi intr-o camera de mansarda? merci
    Scris la data: 11 Jul 2013, 15:28
    Multumesc mult pentru informatiile oferite!
    Scris la data: 08 Jul 2013, 21:54
    Buna seara, aceste birouri sunt executate si pe comanda, la dimensiunile solicitate de client? sau sunt disponibile doar cu dimensiuni standard? va multumesc!
    Scris la data: 05 Jul 2013, 16:32
    Buna ziua, am citit in descrierea produsului ca acest tip de vopsea nu necesita si grunduirea suprafetei cu rugina pe care urmeaza a fi aplicata. Voiam sa va intreb, nu as risca exfolierea si fisurarea peliculei de vopsea in timp? se va obtine o suprafata cu aspect uniform, neted? va multumesc
    Scris la data: 03 Jul 2013, 17:34
    Buna, Stie cineva o metoda de reparare a zgarieturilor din parchet? sau mai bine spus exista asemenea metoda? am observat pe parchetul meu din dormitor cateva zgarieturi, care nu stiu de unde au aparut si as vrea sa stiu daca se mai poate face ceva in privinta asta? merci
    Scris la data: 02 Jul 2013, 16:43
    Pentru mine conteaza foarte mult materialul din care este confectionata salteaua, astfel incat aceasta sa previna umiditatea sau transpiratia pe timp de vara si sa mentina caldura pe timp de iarna. Nu optati pentru o saltea moale, aceasta trebuie sa fie elastica si tare pentru o sustinere corecta a corpului si coloanei vertebrale -o saltea buna trebuie sa preia forma corpului am gasit chiar pe site un producator cu o gama foarte larga de saltele din puf de gasca, bambus, lana, cu memorie etc. Gasiti acolo si o descriere detaliata cu poze pentru fiecare model, plus datele de contact ale producatorului. Spor la cautat!
    Linkuri
     1 - 16 din 16 posturi
    Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
    Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

    Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

    Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

    Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.