Codruta Nicoleta

Membru din: 19-11-2016   |   Nivel:

    4 posturi

     1 - 4 din 4 posturi
    Scris la data: 03 Dec 2016, 03:53
    in primul rand scuze ca a aparut com anteriur de atatea ori am ceva probleme cu laptopul si in al doilea rand multumesc ca mi-ati raspuns emailul meu este nicoletabalaban21@yahoo.com multumesc din nou
    Scris la data: 26 Nov 2016, 17:37
    buna seara ,vreau sa va intreb dintre toate materialele prezentate aici sau poate stiti altceva de top care se potriveste cel mai bine ,cel mai bun adica sa devina etans in situatia in care am inchis balconul in termopan si fiind diferenta de la un capat la altul de 3 cm spuma nu s-a prea pus ....imi ploua pana la jumatatea tavanului am dus alpinist ptr exterior a aplicat ceva pasta bituminoasa si a tencuit dupa aia si tot degeaba cand ploua intra apa pana la jumatea tavanului de-a roata balconului ...ajutati-ma cu un sfat sunt disperata ...deja a aparut mucegai negru pe pereti interior din cauza ca s-a scurs apa pe acestia ...ori pe cine am intrebat a zis ca nu exista un produs sa hidroizoleze perfect astfel incat sa nu mai intre apa ....asa este sau exista???imi pun speranta in dvs am mai citit tot pe site despre ceva cauciuc acrilic sau ceva ciment nu mai stiu cum i spune tot hidroizolant insa nu stiu care se aplica pe exterior peste tencuiala sau trebuie data jos? si peste beton in cazul asta???
    Scris la data: 26 Nov 2016, 15:54
    buna ziua imi ploua in balcon urat pana la jumatea tavanului ,inchis cu termopan am dus alpinist in exterioe a pus pasta bituminoasa si tencuit peste...degeaba ce-mi recomandati nu mai stiu ce sa fac???
    Scris la data: 19 Nov 2016, 20:56
    Buna seara am citit articolul de altfel f interesant ,poate ma ajuta si pe mine un profesionist cu un sfat am inchis balonul cu termopan caci ploua ,am zidit am adus pe cineva a zis ca e mai bine balconul e mare 6 metri dar in forma de u intors asa zid in fata din boltari balconul e inclinat in stg tavanul nu la indreptat omul asta zidul de josl-a facut drept noi nu am stiut la vremea aceea cand a venit termopanul la pus asa din-trun capat in altul existand diferenta de 3cm care au ramas umputi si nu prea cu spuma au pus un tub la tot balconul cu asa diferenta pe tavan a pus ampora neagra inainte...degeaba nu s-a indreptat ...acum necazul este ca daca ploua se scurge apa inauntru pana la jumatea tavanului mai rau ca inainte si cu banii cheltuiti o gramada de bani si apa adunata sub ampora am mai pus spuma pe linga termopan a facut sotul un sant exact linga termopan si a umplut cu spuma...degeaba ,am dus alpinistul a bagat in exterior adeziv bituminos de la dedeman si peste in alta zi adeziv pentru tencuit de exterior ...degeaba ...patrunde apa ca si inainte parca nu am facut nimic ...tot aveam o speranta ca o sa apara intr-o zi ceva sa izoleze ermetic o substanta ceva o sa inventeze cineva citind aici poate a aparut sunt materiale de care nu am auzit cu ce ar trebui sa izolez in exterior din nou sa chem din nou un alpinist? ce ar trebui sa fac???? ar merge cauciuc accrilic sau cimentdiin ala ptr piscine sau membrane??? visul meu era sa nu mai ploua in balcon zece ani a tot plouat asa l-am cumparat dupa zece ani m-am bagat in banca si am scos ceva bani sa punem termopan ....acuma e mai rau ca inainte atata doar ca e estetic termopanul pe pereti a inceput deja sa se inegreasca de la mucegai si umeziala ...ce sa fac???? va rog din suflet ajutati-ma cu un sfat sunt necajita rau din cauza asta ,nu stiu ce sa fac nu am pe cine sa intreb ....visul meu sa dus pe rapa inca nici nu am platit toate ratele de la imprumut si e ud tavanul pana la jumate ...va rog ajutati-ma sunt disperata
     1 - 4 din 4 posturi
    Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
    Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

    Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

    Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

    Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.