Nicu Nykolas

Membru din: 10-11-2016   |   Nivel:

    5 posturi

     1 - 5 din 5 posturi
    Scris la data: 23 Nov 2016, 13:04
    buna ziua...am incercat sa rezolva problema care tot numi dadea pace ...programatorul ramanea blocat intre C si D...am citit pe forum ca ar avea probleme cu un condensator de 1microF...(cel dreptunghiular)dupa ce am dus placa la un electronist si mia schimbat condensatorul...el a spus ca a vut el(cel vechi nu mai avea valenta corespunzatoare) am constatat ca nu mai baga apa deloc ...nu stiu care ar fi cauza acum ......am verificat pompa ..merge ..curatat camera de aer..masurat rezistenta...toate sant bune/....nu stiu care ar fi cauza ...poate ma puteti ajuta (masina a mers din 2011 pana in prezent..)astept un sfat din partea dumneavoastra...multumesc...
    Scris la data: 19 Nov 2016, 18:57
    buna seara astazi cand am incercat sa spal am observat ca nu mai centrifugheaza ...iar in compartimentul cu dero am observat ca nu mai dizolva tot detergentu ...ramane cam jumatate din detergent...exista posibilitatea ca pompa de apa sa nu mai functioneze la parametrii optimi?poate fi asta una din cauze?ma refer ca nu mai centrifugheaza iar rufele raman umede...programatorul ramane blocat intre programele C si D...va multumesc si astept un raspuns din partea dumneavostra
    Scris la data: 11 Nov 2016, 20:12
    maine am sa fac aceasta operatiune ...sper sa fie bine...va multumesc dc mai intampin probleme am sa va contactez...o seara cat mai placuta va doresc
    Scris la data: 11 Nov 2016, 19:49
    intradevar este exact cum spuneti dumneavoastra....are urme de mizerie ...am dat jos acea piesa si am curatato dar totusi mai are urme de mizerie...am vazut ca are 2 gauri de fixare ..daca o las mai jos afecteaza in vreun fel.?..mie teama ca nu am fost atent si e posibil sa fi prins in prima gaura ...si sta putin mai sus...
    Scris la data: 11 Nov 2016, 14:30
    buna ziua am o masina de spalat Whirpool FL5015....am observat ca nu mai stoarce (pompa scoate apa.si ramane asa ca si cum ar scoate mereu apa ..cuva se invarte .....iar programatorul ramane blocat......am curatat filtrul ...verificat rezistenta ce incalzeste apa..pe care am si curatato avea calcar pe ia...curatat pompa de apa....de centrifugat am dat pe 1000 rot min si se invarte cateva secunde .(5 secunde)...astept sfaturile dumneavoastra
     1 - 5 din 5 posturi
    Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
    Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

    Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

    Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

    Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.