CatalinBoia

Membru din: 12-10-2016   |   Nivel:

    2 posturi

     1 - 2 din 2 posturi
    Scris la data: 15 Oct 2016, 23:47
    Salut, Masina de spalat Whirlpool nu primea tensiune(cel mai probabil in urma unui soc de curen), am schimbat pe sursa de alimentare dupa cum urmeaza: LNK304PN R020 = 22 ohms/2W L003/L1 = 470 µH 0.75A(original trebuia de 0.5 A dar nu am gasit) D029,D030 = 1N4007 C022,C023 = 4.7uF/400V 100 grade VARISTOR FI 10mm RV07 ALBASTRU K275S10 VDR Dupa inlocuirea componentelor de mai sus ledurile se aprind toate (intermitent) intensitatea la afisaj fluctueaza, daca rotesc sa selectez programele se vede ca se schimba apare temperatura si durata de spalare dar in tot acest timp intensitatea afisajului fluctueaza. Butonul de reset sau de start nu preia comanda. Orice sugestie e binevenita. Multumesc.
    Scris la data: 12 Oct 2016, 22:39
    Salut, Masina de spalat Whirlpool nu primea tensiune(cel mai probabil in urma unui soc de curen), am schimbat pe sursa de alimentare dupa cum urmeaza: LNK304PN R020 = 22 ohms/2W L003/L1 = 470 µH 0.75A(original trebuia de 0.5 A dar nu am gasit) D029,D030 = 1N4007 C022,C023 = 4.7uF/400V 100 grade VARISTOR FI 10mm RV07 ALBASTRU K275S10 VDR Dupa inlocuirea componentelor de mai sus ledurile se aprind toate (intermitent) intensitatea la afisaj fluctueaza, daca rotesc sa selectez programele se vede ca se schimba apare temperatura si durata de spalare dar in tot acest timp intensitatea afisajului fluctueaza. Butonul de reset sau de start nu preia comanda. Orice sugestie e binevenita. Multumesc.
    Fisiere atasate
     1 - 2 din 2 posturi
    Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
    Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

    Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

    Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

    Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.