Buna seara tuturor.. Am o mare dilema, iarna se apropie... incepe sa fie tot mai rece, am cat mai mare nevoie de un sistem de incalzire, neaparat pe electric pentru ca nu am proiect de gaz instalat si nici pe lemne nu mai doresc la cuptor... (De centrala nu am fonduri) asa ca pe un alt forum mi s-a propus de unul sau doua persoane acele calorifere pe ulei... dar eu cred ca va consuma mult prea mult curent (Tin sa mentionez ca am aproximativ 65mp, in mansarda, izolata cu polistiren 15cm toti peretii exteriori si 10cm tot ce este tavan) si totusi majoritatea mi-a recomandat acest produs adaugat ca si link... un aer conditionat cu inverter... care din cate am citit pe net despre el, ar consuma aprox 1,1 kw ... deci mi-ar aduce un cost la factura de curent de aprox 600 lei la doua luni... ceea ce pentru mine este TOTAL OK, avand in vedere ca in 3 luni costul ar fi de arox 1800 lei (o masina de lemne costa mai mult si este mai putina comoditate, taierea lemnelor, spargerea si mizeria ce se face...) dar nu stiu sigur daca este ok acest produs... 95% din review-uri pe Emag sunt peste 3 stele, toti au fost multumiti din partea produsului.... Am zis sa incerc si pe un alt forum... ce imi recomandati pentru incalzire? eu initial m-am gandit la convectoare Klarstein HT007 GL, 2 bucati de 2000w, sunt foarte destepte si au program pe intreaga saptamana pe care il poti seta (pe zile)... dar mi-au spus ca nu o sa faca fata si ca o sa consume destul de mult.... Va rog... ajutor...