tester33

Membru din: 12-01-2016   |   Nivel:

    6 posturi

     1 - 6 din 6 posturi
    Scris la data: 13 Apr 2016, 22:19
    Bun găsit! Am reuşit să găsim rezolvarea problemei.Programatorul este electro mecanic,nu are şi modul electronic,aşadar nici condensator de 1 mf,avea ,în schimb,destul de multă mizerie,or asta îl făcea să mişte foarte,foarte greu.Au trebuit tăiate niturile programatorului şi curăţat la faţa locului ,cu firele montate.Acum lucrează ireproşabil. Vă mulţumesc pentru variantele pe care mi le-aţi sugerat,se putea,foarte bine ,să fie şi una din acele variante. Sănătate şi succes!
    Scris la data: 19 Jan 2016, 21:22
    Se aude ţăcănitul de schimbare a poziţiei dar nu execută şi comanda,de aceea rămâne mereu pe câte o poziţie şi o repetă până se termină apa din fântână.
    Scris la data: 18 Jan 2016, 19:12
    Bună seara! Cu scuzele de rigoare,nu am menţionat în postarea anterioară că programul de test pe care mi l-aţi recomandat l -am făcut cu apă rece,deci fără participarea rezistenţei de încălzire, programul a mers bine doar până la clătire,de acolo urmând să facă iar problemele de mai înaite,trage apa-scoate apa.. Ce am putea să suspectăm în cazul ăsta?
    Scris la data: 14 Jan 2016, 19:59
    Bună seara! A mers bine până la clătit,şi acolo s-a împotmolit,aşa că nu cred că doar rezistenţa poate purta vina.Ce am putea suspecta mai departe?
    Scris la data: 13 Jan 2016, 17:13
    Bună seara! Da ,este foarte posibil ca rezistenţa să fie problema fiindcă am găsit rupt unul din papucii firelor de alimentare,dar după verificare voi comunica rezultatul.Mulţumesc pentru promptitudine!
    Scris la data: 12 Jan 2016, 18:40
    Am o maşină se spălat Wirlpool AWT 2240; de o vreme a început să rămână pe câte una din poziţiile de funcţionare continuând acea operaţie la nesfârşit dacă nu mut manual programatorul cu un pas mai departe.Uneori se aude şi un zgomot mai deosebit din interior,un fel de huruit.
     1 - 6 din 6 posturi
    Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
    Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

    Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

    Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

    Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.