coddot

Membru din: 28-09-2014   |   Nivel: ★★

    19 posturi

     1 - 19 din 19 posturi
    Scris la data: 11 Sep 2020, 17:00
    se poate planta vreunul din aceste soiuri in Romania, la exteror in curte, in nord in zona deluroasa cu expunere spre sud?
    Scris la data: 12 Oct 2018, 09:30
    Buna ziua! Sunt interesat de produsele dvs. Aveti reprezentatnt arondat pe zona Iasi? Multumesc!
    Scris la data: 10 Sep 2018, 14:48
    Buna ziua! sunt interesat de un semineu pe bioetanol model Prime Box cu livrare in Iasi. Sunt mai multe variante ale acestui model? Ce este necesar pentru montajul acestui semineu? Montajul pot sa il fac eu sau e nevoie de cineva specializat recomandat de dvs? Daca e nevoie pot sa va trimit fotografii cu spatiul in care urmeaza sa il montez. Multumesc!
    Scris la data: 26 Jun 2018, 22:52
    buna seara! Da, aveti dreptate, adresa respectiva nu exista pentru ca nu stiu de ce mi-a fost chimbata adresa aici o data ce am scris-o. Intre nume si prenume trebuie liniuta jos
    Scris la data: 21 Jun 2018, 17:46
    puteti sa imi trimiteti email la daniel_condurachi@yahoo.com Voi discuta cu dl Chiriac
    Scris la data: 21 Jun 2018, 02:50
    Buna ziua. Sunt interesat de balustradele dvs. din aluminiu perforat (asemanator cu https://storage.spatiulconstruit.ro/storproc/gallery/88/44/24488/gallery_item/148385/balustrade_floreasca_park_148385.jpg) pentru scara de interior, cu prindere din laterala treptelor, pentru interiorul unei case din Iasi. Lungimea balustradei e de 10 ml. Am nevoie de aceeasi balustrada si la exterior pentru o lungime totala de 12 ml. De asemeni, cu aceeasi tabla sau ceva asemanator, prin care sa nu se prea vada, as dori sa realizez o fatada ventilata de aproximativ 30 mp. Cum putem proceda?
    Scris la data: 25 May 2018, 15:28
    Buna ziua, Doresc sa imi fac balustrada la scarile interioara din sticla securizata laminata de 10 mm la casa. Prinderea balustradei doresc sa o fac din laterala treptelor. Pentru asta am nevoie de elemete de prindere murale. Distanta dintre foaia de sticla si laterala scarilor trebuie sa fie intre 4 si 5 cm. Cu 3 cm ies teptele din lemn in lateral in consola fata de treptele din beton. Cred ca acest model https://storage.spatiulconstruit.ro/storproc/firma/h32/f3292/gama/1823/foto_gama/60149/sadev_decor_60149_011001fx.jpg as avea nevoie. La ce distanta se monteaza aceste prinderi murale? Intreb ca sa imi dau seama cate as avea nevoie. Trimit atasat o schita rapida cu treptele. Pot trimite o schita mai detaliata cu dimensiuni exacte daca e nevoie. Balustrada va avea 4 unghiuri de 90 grade. Pentru rigidizarea intregii structuri voi avea nevoie de elemente de imbinare, conectoare pentru pereti de sticla cred ca acest model https://storage.spatiulconstruit.ro/storproc/firma/h32/f3292/gama/1823/foto_gama/60118/sadev_decor_60118_rv_02_29_20_dt.jpg cate astfel de elemente sunt necesare pentru fiecare schimbare de unghi? Mana curenta doresc sa o fac din lemn, suprapus pe sticla. Cred ca acesti conectori https://storage.spatiulconstruit.ro/storproc/firma/h32/f3292/gama/1823/foto_gama/126928/element_de_prindere_balustrade_sadev107_126928.jpg ar fi potriviti. Cate elemente dintr-acestea ar trebui la fiecare metru de balustrada? Multumesc!
    Fisiere atasate
    Scris la data: 18 May 2018, 13:27
    Puteti sa imi trimiteti oferta pentru doua instalatii automate stingere incendii tablouri electtrice. Fiecare tablou are dimensiunea de 1.2 x 1.2 x 0.4 cm. Multumesc!
    Scris la data: 20 Apr 2018, 11:10
    Se poate folosi Penetron Admix in masa adezivului pentru vata bazaltica pentru a proteja primii 60 cm a unui perete in plan vertical? Peretele casei este in contact cu terasa exterioara. E vorba de o suprafata destul de mica 8 mp, de 1 cm grosime. Ce cantitate de Penetron Admix as avea nevoie si de unde pot sa o achizitionez din Iasi?
    Scris la data: 08 Feb 2018, 19:40
    Buna ziua! Îmi fac singur mobila pentru noua casă din pal si mdf vopsit. La fel am rpocedat si in cazul mobilei care o folosesc acum. Am nevoie de accesorii pe care dvs. le prezentati aici pe spatiulconstruit.ro De unde pot sa achizitionez toate produsele care dvs. le prezentati aici?
    Scris la data: 29 Jan 2018, 14:29
    Multumesc. Am trimis email
    Scris la data: 29 Jan 2018, 12:05
    produsele dvs. colorate si opace pot fi folosite la exterior pentru o fatada ventilata? Cum se face prinderea panourilor? In ce dimensiuni vin acesta panouri?
    Scris la data: 29 Jan 2018, 11:59
    Buna ziua, Am nevoie de un sistem de automatizare a incalzirii si ventilatiei pentru casa din Iasi. Deocamdata am teava de incalzire din pardoseala, 2 distribuitoare cu GPA-uri, fire trase catre zonele unde vor fi montate termostatele fiecarei camere si tubulatura de ventilatie. Aveti in Iasi un distribuitor sau cineva care sa imi faca necesarul de materiale si de unde sa le si cumpar? Multumesc!
    Scris la data: 19 Oct 2017, 22:00
    cum poate acest termostat sa lucreze cu incalzirea din pardoseala, distribuitoarele si grupurile de pompare si amestec, cat si centrala pe gaz?
    Scris la data: 03 Oct 2017, 16:40
    Buna ziua, sunt interesat de o usa de intrare pentru casa care o am in constructie in Iasi. Aveti un agent arondat pe aceasta zona. Daca nu, cum putem proceda?
    Scris la data: 13 Jun 2017, 00:29
    multumesc pentru raspuns. Pentru rezistenta la apa si umezeala ce recomandati?
    Scris la data: 09 Jun 2017, 13:39
    produsele dvs. se preteaza pentru acoperirea pardoselilor din camere tehnice? Materialul de pe pardoseala se poate ridica ~5cm si pe perete, ca un brau, prin asigurarea unei suprafete continue? Specific faptul ca pe pardoseala vor fi puse si obiece cu greutate mare (centrala, buffer, rafturi)
    Scris la data: 14 Mar 2016, 23:45
    M-am uitat pe site-ul dvs. insa nu ma pot decide. Nu imi dau seama din imaginle doar cu produsul singur fotografiat cum ar arata montat. Caut sa fie cat mai uniform aspectul dintre zona de terasa si zonle fatadei placate folosind produsele dvs. Aspectul unitar caut sa fiu cat mai aproape de scandura naturala, innegrita de timp/intemperii. Dupa dimensiuni PARDOSEALA D140x21L mm s-ar potrivi cu LAMBRIU L140x18, dar nu stiu cum ar arata montate. Puteti sa imi trimiteti cateva fotografii cu produse montate sau as putea gasi undeva?
    Scris la data: 11 Mar 2016, 00:28
    care este paleta de culori pentru decking cat si pentru garduri? Aveti Charcoal (gri foarte inchis, aproape negru)? Produsele de decking se pot folosi si pentru fatada unei case, pe zona de etaj? Ce schelet suport ar necesita? Specific ca terasa va avea in jur de 40mp iar zona de fatada in jur de 77mp
     1 - 19 din 19 posturi
    Pentru noi, confidențialitatea dvs. este importantă
    Portalul spatiulconstruit.ro folosește cookies pentru a asigura funcționalitatea și securitatea site-ului, pentru a personaliza conținutul și modul de interacțiune, pentru a oferi facilități de social media și pentru a analiza modul în care este utilizat site-ul. Aceste cookies sunt stocate și prelucrate, de către noi sau partenerii noștri în conformitate cu toate reglementările în vigoare și toate standardele de confidențialitate și securitate actuale.

    Vă rugăm să rețineți că este posibil ca anumite prelucrări ale datelor dumneavoastră cu caracter personal să nu necesite consimțământul dumneavoastră, dar vă puteți exprima acordul cu privire la prelucrarea realizată de către noi și partenerii noștri conform descrierii de mai sus utilizând butonul SUNT DE ACORD de mai jos.

    Navigând în continuare, vă exprimați acordul implicit asupra folosirii cookie-urilor.

    Mai multe detalii despre politica noastră de confidențialitate aflați aici: https://www.spatiulconstruit.ro/politica-de-confidentialitate.